socials
facebook twitter pinterest Instagram googleplus

Feb
05
2014

United Supermarket Match-ups (non-doubling stores) 2/5 – 2/11

United-Supermarkets-Logo United Coupon Policy

Here’s the weekly match-ups for all the non-doubling United supermarkets.

There’s a “buy 12 for $12″ sale that will give us some great prices on General Mills products. You don’t have to buy 12, you’ll get the $1.00 price no matter how many you buy. You can mix and match your items and when you buy 12 you’ll get 80 extra Box Tops for Education printed on your receipt!

Here’s what’s included:

Betty Crocker Cake Mixes $1.00
Use $1.00/2 Betty Crocker ready to spread frosting, cake mix – bettycrocker.com
.75/2 Betty Crocker ready to spread frosting, cake mix SS 12-15 (2-8-14)
$0.75 off TWO Betty Crocker Cake Mix or Frosting
Final price: as low as 2/$1.00 (.50 each)

Pillsbury Grands Biscuits 8-ct. $1.00
Use $1.00/3 Pillsbury Grands! printable
.40/3 Grands Biscuits SS 1-26 (exp. 4-19)
.40/3 Grands Biscuits SS (#3) 1-5 (exp. 3-29)
.40/3 Grands Biscuits SS 12-15 (exp. 3-18)
Final price: 3/$2.00 (.67 each)

Bugles or Select Chex Mix $1.00
Use .50/2 any Chex Mix or Bugles 4.5 oz.+ SS 1-26 (exp. 3-22)
$0.50 off 2 bags of Bugles Corn Snacks or Chex
Final price: as low as 2/$1.50 (.75 each)

Betty Crocker Boxed Potatoes $1.00
Use .50/2 any Betty Crocker Potatoes SS 2-2 (exp. 3-29)
.50/1 BC Boxed Potatoes SS 12-15 (exp. 2-8)
Final price: 2/$1.50 (.75 each)

Select Progresso Classic Soups $1.00
* Minestrone, Tomato Basil, Lentle, Hardy Tomato, Veggie, or Creamy Mushroom
Use .50/2 any Progresso Soup SS (#3) 1-5 (exp. 3-1)
Final price: 2/$1.50 (.75 each)

Betty Crocker Hamburger Helpers or Mac & Cheese $1.00
Use .75/3 any Hamburger Helper SS 2-2 (exp. 3-29)
$1.oo/5 Hamburger Helper SS (#3) 1-5 (exp. 3-1)
$0.80 off 4 BOXES Hamburger Helper or Tuna Helper
Final price: as low as 3/$2.25 (.75 each!)

Totinos Party Pizzas or Pizza Rolls 15-ct. $1.00
Use .40/2 any Totinos Rolls Snacks SS 1-26 (exp. 4-19)
Final price: 2/$1.40 (.80 each)

Old El Paso Refried Beans or Taco Shells 10-12 ct. $1.00
Use $0.60 off THREE Old El Paso products
.60/3 any Old El Paso products SS (#3) 1-5 (exp. 3-1)
Final price: 3/$2.40 (.80 each)

Green Giant Boxed Veggies $1.00
Use .60/3 any Green Giant Boxed Veggies SS (#3) 1-5 (exp. 3-9)
Final price: 3/$2.40 (.80 each)

Green Giant Canned Veggies $1.00
*no coupons

Other Deals:

Yoplait Yogurt Cups .50
Use $0.40 off SIX CUPS any variety Yoplait Yogurt
.40/6 or .50/8 Yoplait Yogurt Cups SS (#3) 1-5 (exp. 3-1)
.40/6 or .50/8 Yoplait Yogurt Cups SS 2-2 (exp. 3-29)
Final price: 6/$2.60 (.43 each)

Progresso Soups $1.25
Use .50/2 any Progresso Soup SS (#3) 1-5 (exp. 3-1)
Final price: 2/$2.00 ($1 each)

Pillsbury Refrigerated Cookie Dough $2.50
Use $1.00/1 Pillsbury Cookie Dough
$1.00 off TWO Pillsbury Refrigerated Cookie Dough
$1.00/1 Pillsbury Cookie Dough SS 12-15 (exp. 3-28)
$1.00/1 Pillsbury Cookie Dough SS (#1) 12-8 (exp. 3-1)
Final price: as low as $1.50!

Stouffer’s Leabn Cuisine Entrees 6-11 oz. $2.00
Use $1.00/2 Stouffer’s Entrees 6-21 oz. RP (#2) 1-26 (exp. 4-30)
Final price: 2/$3.00 ($1.50 each!)

Cascadian Farms Cereal $2.50
Use .75/1 any Cascadian Farms – facebook
Final price: $1.75

Nestle PureLife Water 24-pk $2.99
Final price: .12 per bottle

Pillsbury Crescent Rolls 8-ct. $2.00
Use $1.00/2 Pillsbury Crescents printable
$0.40 off any TWO Pillsbury Crescent Dinner Rolls
.40/2 Pillsbury Crescents SS 1-26 (exp. 4-19)
Final price: as low as 2/$3.00 ($1.50 each)

Pillsbury Cinnamon Rolls 8-ct. $2.00
Use $1.00/2 Pillsbury Sweet Rolls printable
$0.40 off any 2 Pillsbury OR Grands! Sweet Rolls
Final price: as low as 2/$3.00 ($1.50 each)

Yoplait Go-Gurt 8-ct. $2.00
Use $0.75 off TWO Yoplait kid products
$1.00/2 Yoplait Go-Gurt printable
Final price: as low as 2/$3.00 ($1.50 each)

Betty Crocker Ready To Spread Frosting $1.89
Use $0.75 off TWO Betty Crocker Cake Mix, Cookie Mix 17.5+ or Frosting
.75/2 Betty Crocker Cake Mix, Cookie Mix 17.5+ or Frosting SS 12-15 (exp. 2-8)
Final price: 2/$3.03 ($1.51 each)

Betty Crocker Premium Brownies $2.00
Betty Crocker Cookie Mix 17.5 – 17.9 oz. $2.00
Betty Crocker Hershey’s Baking Items $2.00
Use $0.75 off TWO Betty Crocker Cake Mix, Cookie Mix 17.5+ or Frosting
.75/2 Betty Crocker Cake Mix, Cookie Mix 17.5+ or Frosting SS 12-15 (exp. 2-8)
Final price: 2/$3.25 ($1.62 each)

Betty Crocker Helper Ultimates $2.00
Use .75/2 BC Ultimates Potatoes or Hamburger Helper SS 1-12 (exp. 3-8)
Use .75/3 any Hamburger Helper (including Ultimates) SS 2-2 (exp. 3-29)
Final price: as low as 2/$3.25 ($1.62 each)

Nabisco Newtons, Nilla Wafers, Belvita Cookies 8.4 – 14-oz. $2.99

Buy 2 belVita Breakfast Cookies $2.99 each
Use $1.00/2 belVita SS (#2) 1-5 (exp. 2-22)
Final price: 2/$4.98 ($2.49 each)
Get $1.00 cash back with Checkout51 = 2/$3.98 ($1.99 each)

Buy 2 Nabisco Newtons $2.99 each
Use $1.00/2 any Newton product – facebook
OR .75/2 any Nabisco Cookie/Cracker DND SS 1-26 (exp. 3-8)
Final price: 2/$3.98 ($1.99 each)

Bisquick Original Baking Mix 40-oz. $2.50
$0.50 off ONE Original Bisquick Pancake Mix
Final price: $2.00

Glade Wax Melts $2.50
Use $1.00 off TWO Glade Wax Melts, excludes warmer
Final price: 2/$4.00 ($2 each)
Check you’re ibotta account for $1.00 rebate on 2 = $1.50 each

Special K Crackers $2.50 each
Use $1.00/2 any Special K Crackers or Chips RP (#1) 1-5 (exp. 3-2)
Final price: 2/$4.00 ($2 each)

Highland Chunk Cheese with Real California Seal 16-oz. $3.49
Use .55/1 any Real California product RP 12-8 (exp. 2-28)
Final price: $2.94

Land O Frost Premium Turkey or Ham Lunch Meat 10-12 oz. $3.99
Use .55/1 any Land O Frost Premium RP (#2) 1-26 (exp. 2-16)
Final price: $3.44

Van de Kamps Fish Fillets or Sticks $4.99
Use $1.00/1 Van De Camps printable
Final price: $3.99

Old El Paso Frozen Quesadillas, Enchiladas, Fajitas or Burritos $5.99
Use $1.00/1 Old El Paso Frozen Entrees SS 1-26 (exp. 3-22)
Final price: $4.99

Angel Soft Bath Tissue 8-24 Rolls $5.49
Use $1.00/1 any Angel Soft 12-pk+ RP (#2) 1-5 (exp. 2-5)
OR .45/1 any Angel Soft DND RP 2-2 (exp. 3-2)
Final price: as low as $4.49 (.19 per roll) – good price

Sparkle Paper Towels 6-8 Rolls $5.99
Use $1.00/1 any Sparkle 6-pk+ printable
Final price: $4.99 (as low as .83 per roll)

Produce:

Washington Extra Fancy Pink Lady Apples $1.58/lb.
Imported Red Globe Grapes $1.79/lb.
Hot House Tomatoes $1.99/lb.
Best Choice Idaho Potatoes 10-lb. bag $2.99
Strawberries 1-lb. $3.39
Texas Ruby Red Grapefruit 5-lb. bag $3.50
Cupid’s Favorite Halo Clementines 3-lb. bag $4.99

Print Friendly

Find more in: Oklahoma Deals, Queen Mum, United

Share This Post :

About the Author

has written 15281 posts on ConsumerQueen.com.

Queen Mum does all of our store matchups and misc deals.She also Helps Melissa with Coupon Classes.

Subscribe to Receive daily updates from Consumer Queen !

Leave a Comment