Smart Saver Matchups For Week of 7/4 – 7/17

This post may contain affiliate links. Click to read our Disclosure Policy . Click to read our Privacy Policy

smart_saver_with_shadow

Here’s your Smart Saver match-ups for 5/23 – 6/9! . If you’re not familiar with Smart Saver these are formally Buy For Less stores in Yukon, MWC and Norman. NOT TO BE CONFUSED with CASHSAVER stores 🙂

  • A 10% surcharge will be added to the price (before coupons are deducted) to your total bill. Trust me this is no biggie!
  • This week is a TWO week ad

Although it’s too far for us to drive to check deals, Buy For Less will be emailing us the ad so we can post it every week – if you shop these stores and see any awesome deals not featured in the ad please email them to me – patsy@consumerqueen.com (a picture would be nice too) 😉

** Denotes our favorite deals!

Coupon Deals:

Red Gold products as low as 27¢ + 3¢ = 30¢ each 
Use $1.00/3 printable here – regional coupon (you’ll need to scroll thru foods to see if you have it)
Final price: as low as 3/FREE!

Great American bacon wrapped filet of beef 5-oz. $1.00 + 10¢ = $1.10**
Be on the lookout for $1.00/1, $1.00/2 peelie coupons on packs
Final price: as low as FREE!

Puffs cube facial tissue 56-64 ct. 80¢ + 10¢ = 88¢**
Use .25/1 printable here
OR .50/1 P&G 7-2 (exp. 7-29)
Final price: as low as 38¢!

Charmin Essentials 12 giant rolls (= 27 reg. rolls) $4.50 + 45¢ = $4.95**
Use $1.00/1 printable here OR P&G 7-2 (exp. 7-29)
Final price: $3.95 (15¢ per reg. roll!)

Bounty Basic big roll paper towels 6-ct. (= 8 reg. rolls) $4.50 + 45¢ = $4.95**
Use $1.00/1 printable here OR P&G 7-2 (exp. 7-29)
Final price: $3.95 (44¢ per reg. roll!)

Grocery: 

  • Malt -o-Meal cereals 10-11 oz. 80¢ + 8¢ = 88¢!**
  • Doritos 9.5 – 10 oz. $1.88 + 19¢ = $2.07

Dairy/Frozen/Refrigerated: 

  • Best Choice large eggs 59¢ + 6¢ = 65¢/dozen**

Meat:

  • Sugardale bacon big 40-oz. (2 1/2 lbs.)pack $7.95 + 80¢ = $8.75

Produce:

  • yellow mangoes 29¢ + 3¢ = 32¢ each
  • yellow onions 33¢ + 3¢ = 36¢/lb.
  • california oranges 33¢ + 3¢ = 36¢ each
  • California peaches or nectarines 98¢ + 10¢ = $1.08/lb.

Other:

Be sure and follow Smart Saver on Facebook here.

Join our HOT Deals Facebook Group!

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.