Smart Saver Matchups 4/26 – 5/2

This post may contain affiliate links. Click to read our Disclosure Policy . Click to read our Privacy Policy

smart_saver_with_shadow

Here's your Smart Saver matchups for 4/19 – 4/25. If you're not familiar with Smart Saver these are formally Buy For Less stores in Yukon and Norman. NOT TO BE CONFUSED with CASHSAVER stores 🙂

  • NOT all Smart Saver stores are owned by Buy For Less. Only the ones in Yukon and Norman are owned by them.
  • A 10% surcharge will be added to the price (before coupons are deducted) to your total bill. Trust me this is no biggie!

Although it's too far for us to drive to check deals, Buy For Less will be emailing us the ad so we can post it every week – if you shop these stores and see any awesome deals not featured in the ad please email them to me – patsy@consumerqueen.com (a picture would be nice too) 😉

COUPON DEALS:

French's ketchup 32-oz. $1.18 + 12¢ = $1.30
Use .50/1 printable here
Pay 80¢
Submit receipt for $1.00 Checkout51 rebate (thru 4-27)
Final price: FREE + 20¢ profit!

Bounty Basic paper towels 1-ct. 66¢ + 7¢ = 73¢
Use .50/1 P&G 4-3 (exp. 4-30)
Final price: 23¢!

Keebler Town House or Club crackers 9.5 – 13.8 oz. $1.48 + 15¢ = $1.63
Use $1.00/1 Kelloggs Rewards coupon (cost 850 points)
OR $1.00/2 RP 3-20 (exp. 5-1)
Final price: as low as 63¢!

Chips Ahoy cookies 9.5 – 13 oz. $1.96 + 20¢ = $2.16
Use .75/2 SS 3-13 (exp. 4-30)
Final price: 2/$5.57 ($1.78 each)

GROCERY:

Maruchan Instant Lunch 2.25 oz. 21¢ + 2¢ = 23¢ each
Little Debbie donuts 8.25-10 oz. bag $1.20 + 12¢ = $1.32!
O'Cedar Wide Angle broom, or Easy Squeeze mop $3.00 + 30¢ = $3.30!
Alpo Come N Get It dog food 16-lb. $5.88 + 60¢ = $6.48

DAIRY/FROZEN:

  • Best Choice large eggs 66¢ + 7¢ = 73¢/dozen!
  • Blue Bell ice cream 1 pint $1.22 + 12¢ = $1.34 each

MEAT:

  • all natural boneless, skinless chicken thighs 79¢ + 8¢ = 87¢/lb.
  • Oscar Mayer shaved ham or turkey 16-oz. $2.33 + 23¢ = $2.56!
  • porkloin baby back ribs cry-o-vac $2.41 + 24¢ = $2.65/lb.
  • Lloyd's BBQ beef or pork 15-oz. tub $2.91 + 30¢ = $3.21!

PRODUCE: 

  • green cabbage 25¢ + 3¢ = 28¢/lb.
  • red, yellow, orange bell peppers 58¢ + 6¢ = 64¢ each
  • yellow squash 57¢ + 6¢ = 63¢/lb.
  • red mangos 69¢ + 7¢ = 76¢ each
  • red seedless grapes $1.35 + 14¢ = $1.49/lb/

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.