|

Top Coupon Matchups at Crest Foods Anniversary Sale 4/5

This post may contain affiliate links. Click to read our Disclosure Policy . Click to read our Privacy Policy

Crest FAQ Current Crest Deals Find a Crest Near You

If you're new to shopping Crest you may want to check out our Crest FAQ page before you head out. If you're looking for ALL the latest HOT deals at Crest Foods you're gonna want to join our Crest facebook group here. You can also

Here's the top coupon deals we found at the Crest Foods in Moore.  If you want to see EVERYTHING we found visit our Crest facebook page here where you can see pictures of all the great items you don't need a coupon for!

Not sure how long these prices will last so if interested don't dilly dally – The Crest Foods Anniversary sale has started and will last several weeks. There are a ton of pictures in the FB group.

GROCERY:

Keebler cracker packs 99¢
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: FREE

Keebler Toasted snack crackers 99¢
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: FREE

Kellogg's Rice Krispies Treats 8-ct. 99¢
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: FREE

Kraft BBQ sauce (select) 19-oz. 78¢
Use .50/1 peelie coupon on bottle
Final price: 28¢!

Lindsay black olives 98¢
Use $1.00/2 (sign up) printable here
Final price: 2/.96 (48¢ each)

Kraft  BBQ sauce – Original or Sweet Honey $1.00
Use .50/1 coupon on bottles
Final price: 50¢!

Kraft mac & Cheese blue box 5-pk $3.98
Use $1.00/1 peelie coupon on packs
Final price: $2.98 (59¢ per box)

Keebler snack crackers (select) $1.67
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: 67¢

Keebler cookies (select) $1.67
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: 67¢

Ritz crackers 11.8 oz. $1.25
Use .75/2 SS (#2) 4-8 (exp. 5-19)
Final price: 2/$1.75 (87¢ each)

Sara Lee Honey Wheat bread $1.48
Use 55/1 SS 3-25 (exp. 6-25)
Final price: 93¢!

Minute Rice white or brown rice $1.25
Use .50/1 RMNE (#1) 4-8 (exp. 6-30) – if we get it
Final price: 75¢!
*remember RP is now RMNE

Del Monte fruit cups $1.88
Use $1.50/2 printable here
Final price: 2/$2.26 ($1.13 each)

Kellogg's Raisin Bran cereal $1.67
Use $1.00/2 printable here
Final price: 2/$2.34 ($1.17 each)

Post Honey Bunches of Oats $1.88
Use $1.00/2 printable here
Final price: 2/$2.76 ($1.38 each!)

Post Fruity or Cocoa pebbles cereal $1.88
Use $1.00/2 printable here
Final price: 2/$2.76 ($1.38 each!)

Jolly Time Healthy Pop  or Blast O Butter 6-pk microwave popcorn $2.00
Use .50/1 peelie coupon on box
OR $1.00/2 printable here
OR .50/1 SS 3-4 (exp. 4-30)
Final price: $1.50

DAIRY/FROZEN/REFRIGERATED:

Pillsbury Grands Jrs. 5-ct. 99¢
Use $1.00/3 SS 1-21 (exp. 4-14)
OR $1.00/2 printable here (while supplies last)
Final price: as low as 2/$1.00 (50¢ each)

Grands! biscuits 8-ct. $1.25
Use $1.00/3 SS 1-21 (exp. 4-14)
OR $1.00/2 printable here (while supplies last)
Final price: as low as 2/$1.50 (75¢ each)

Country Crock buttery sticks 16-oz. $1.50
Submit receipt for .75/1 Checkout51 rebate thru 4/11 (limit 3)
Final price: 75¢!

Eggo Waffles 10-ct. $1.88 
Use $1.00/1 – Kelloggs Rewards coupon – cost 850 pts.
Final price: 88¢

HOUSEHOLD:

Purex liquid detergent 100 loads $5.47
Use .50/1 RP 3-11 (exp. 4-11)
OR .50/1 RMNE (#1) 4-8 (exp. 5-5)
Final price: $4.97 (less than 5¢ per load!)

Hefty storage bags $1.50
Use $1.00/2 printable here
Final price: 2/$2.00 ($1 each!)

Cottonelle 6-pk Mega rolls (=24 reg. rolls) $5.98
Use .50/1 SS (#3) 4-8 (exp. 5-6)
OR use  .55/1 printables here
OR .50/1 printables here 
Final price: as low as $5.43 ( 22¢ per reg. roll!)

Cottonelle 24-pk double rolls (=48 reg. rolls) $11.98
Use .50/1 SS (#3) 4-8 (exp. 5-6)
OR use  .55/1 printables here
OR .50/1 printables here 
Final price: as low as $11.43 ( 24¢ per reg. roll!)

Angel Soft 12-pk double roll bath tissue (= 24 reg. rolls) $4.50
Use $1.00/1 printable here
Final price: $3.50 (15¢ per reg. roll!)

Bounty Basic paper towels 6 big rolls (= 8 reg. rolls) $5.00
Use $1.00/1 P&G 4-1 (exp. 4-28)
Final price: $4.00 (50¢ per roll!)

BABY:

Huggies Snug & Dry jumbo pack diapers $7.97
Use $2.00/1 Huggies printables here or printables here
Final price: $5.97

Huggies One & Done wipes 184-ct. $5.48
Use .50/1 printable here
Final price: $4.98 (less than 3¢ per wipe)

Luvs BOX diapers 64-88 ct. $9.98 – limit 3
Use $1.50/1 P&G 4-1 (exp. 4-14)
Final price: $8.48 – awesome price!

PETS:

Fancy Feast cat food 50¢
Use $1.00/12 printable here OR SS (#2) 3-4 (exp. 6-30)
Final price: 12/$5.00 (42¢ each)

Purina Cat Chow Complete 3.15 lbs. $3.00
Use $1.00/1 printable here OR RP 1-7 (exp. 4-30)
Final price: $2.00!

Tidy Cats Free & Clean unscented cat litter $6.98
Use $1.00/1 SS (#2) 3-4 (exp. 4-28)
Final price: $5.98

Happy Shopping!

Join our Hot Deals Group on Facebook!

 

 

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *