| |

Matchups for Crest Foods Thru January 20th

This post may contain affiliate links. Click to read our Disclosure Policy . Click to read our Privacy Policy

Crest

Crest FAQ Current Crest Deals Find a Crest Near You

This is our Matchups for Crest Foods Thru January 20th.  We found these deals at the Edmond Crest.  Not all Crest Foods have the same deals.  Check yours to see if you can find some of these!

This week’s HOT Deals:

Tabasco Sauce 2-oz $1.34
Use $1.00/1 tabasco RP (#2) 1-4 (exp. 2-15)
OR 50¢/1 printable here
Final Price:  .34¢
Submit receipt for 75¢ checkout51 rebate = you make 41¢

 Keebler Chips Deluxe Cookies 99¢
**must buy 4 **Limit 8**
Use (4) $1.00/1 coupon for 850 pts. from Kellogg’s Family Rewards
Final Price: 4/FREE

Bic Pens as low as 88¢
Use $1.00/1 any Bic stationary product SS (#1) 1-4  (exp. 2-15)
Final price:  FREE

Hall’s Cough Drops 68¢
Use $1.00/2 hall’s cough drops SS (#2) 1-11 (exp. 2-21)
Final Price: 36¢/2 (18¢ each)

Pioneer Gravy Mixes 50¢-88¢
Use .65/2 SS 11-16 (exp 2-28-15)
Final Price: as low as 35¢ (18¢ each)

Farmland Pork Sausage 99¢
Use .75/1 SS (#1) 12-7 (exp. 3-30-15)
Final price: 24¢

Libby’s canned Veggies (select varieties) 14.5 oz 58¢ each
Use 1.00/4 RP 11-16 (exp 1-31-15)
Final price: 4/$1.32 (33¢ each)

Ronzoni garden delight pasta 98¢
Use $1.00/2 printable here
Final Price:  2/96¢ (48¢ each)

Campbell’s Tomato and Chicken Noodle soup 68¢
Use  $1.00/5 printable here
Final price: 5/$2.40 (48¢ each!)

Starkist Tuna Pouches $1.22
Use $1.00/2 any starkist tuna pouches SS (#2) 1-4 (exp. 3-1)
Final price:  $1.44 (49¢ each)

Nutri-Grain or Special K Bars 99¢
**must buy 4 **Limit 8**
Use (2) $1/2 Printable here AND there’s another one here
Final Price: 4/$1.96 (49¢ each)

Ken’s Dressing as low as $1.50
Use $1.00/1 Ken’s dressing SS (#1) 1-11 (exp. 2-28)
Final Price: 50¢

Garnier Shampoo/Conditioner $2.96
Use $2.00/1 any Garnier shampoo/conditioner RP 1-11 (exp. 2-7)
Final Price .96¢

Grocery:

Vlasic Bold & Spicy Pickles 16 oz $2.50
Use $1/1 Vlasic Bold & Spicy printable here
Final price:  $1.50

New York Texas Toast Croutons 99¢
Use .40/1 new york texas toast croutons SS (#2) 1-4 (exp. 3-31)
Final price: 59¢

Grill Mates seasoning packets $1.02
Submit for $1.00/3 Checkout51 rebate = 3/$2.06 (69¢ each!)

Valley Fresh Canned Chicken $3.00
Use $1.00/2 valley fresh canned chicken SS (#1) 1-11 (exp. 3-9)
Final Price: 2/$5.00 ($2.50 each)

Hormel Canned Chicken (white and dark) $1.25
Hormel Canned Chicken (white)$1.68

Use $1.00/2 printable here
OR $1.00/2 Hormel chicken breast SS (#2) 1-4 (exp. 3-2)
Final Price:  $1.50 (75¢ each)

Healthy Choice Canned Soup 99¢ 
Use $1.00/4 ANY Healthy Choice products printable
Final price: 4/$2.96 (74¢ each!)

Hormel Chili $1.16
Use 55¢/2 printable here
OR .55/2 SS (#2) 1-4 (exp. 3-2)
Final price: 2/$1.77 (89¢ each)

Lipton Recipe Secrets $1.34
Use .75/2 printable here
Final Price:  $1.93/2 (97¢ each)

Lipton Soup as low as $1.08
Use .75/2 printable here
Final Price:  $1.41/2 (71¢ each)

Old El Paso Refried Beans $1.25
Use 30¢/1 printable here
Final Price:  95¢

Idahoan Potatoes 98¢
Use $1/3 printable here
Final Price: $1.94 (97¢ each)

Musselman’s Apple Sauce $1.50
Use .75/2 musselman’s apple sauce 4-6 ct. cups SS (#1) 1-4 (exp. 2-28)
Final price: $2.25 ($1.13 each)

Del Monte Fruit Cups $2.00
Use $1.00/2 printable here
Final Price:  2/$3.00 ($1.50 each)

Del Monte canned veggies (select varieties) 68¢
Use .40/4 SS 11-9 (exp. 2-2-15)
Final price: 4/$2.32 (58¢ each)

Special K cereals 3/$5.00
Use $1.00/3 Special K cereals printable here
Final Price: 3/$4.00 ($1.33 each)

Pop-tarts 3/$5.00
Use $1.00/3 Pop-Tarts printable here
Final Price: 3/$4.00 ($1.33 each)

Gone Nutty Poptarts 3/$5.00
Use 40/1 Gone Nutty Pop-Tarts printable here
Final Price: $1.27 each

Dreamfield’s Pastas $2.00
Use $1.00/1 printable here
Final price: $1.00

Minute Rice Brown 14-oz. $1.50
Minute Rice White 14-oz. $1.50
Use .50/1 printable here
Final price: $1.00

Hershey’s, Almond Joy or Mounds Pudding 96¢
Use $1.00/5 SS 11-16 (exp 1-17)
Final Price: $3.80/5 (76¢ each)

Zesta Saltines $1.67
Use $1.00/2 any Keebler crackers RP 12-7 (exp. 2-1-15)
Final Price:  $2.33/2 ($1.17 each)

Wheat Thins or Ritz Toasted Chips 2/$5.00
Use $1.00/2 wheat thins or ritz toasted ships or. . . SS (#2) 1-11 ( exp. 2-22)
Final Price: $4.00/2 ($2.00 each)

Assorted Cheez-it and Keebler 12-pks $2.98 each wyb 3
Final price: $2.98 each (25¢ per bag)

Kings Hawaiian Rolls 12-ct $2.50
Use $1.00/2 RP 11-16 (exp. 1-31)
Final Price: 2/$4.00 ($2.00 each)

Haribo Gummies 99¢
Use .30/1 printable here
Final Price:  69¢

Jolly Time Healthy Pop $2.88
Use .65/1 Jolly Time healthy pop popcorn RP 1-11 (exp. 2-15)
Final Price:  $2.23

Fritos, Cheetos and Rold Gold Pretzels 2/$5.00
Assorted Chips $1.80

crest foods

Beverages:

Lipton Tea Bags $1.50
Use .75/2 any Lipton tea bags RP (#2) 1-4 (exp. 2-1)
Final price: $2.25 ($1.13 each)

Eight O’Clock Coffee Bags 12-oz. $5.29
Use $2.00/2 printable here
OR $1.00/1 printable here
Final price: $4.29

A & W, 7Up, Canada Dry 2-liters 5/$5

Coke/Dr. Pepper 2-liter soda 4/$5.00 -limit 4
*must buy 4

Frozen & Dairy:

crest foods

Kraft sale!  Assorted cheese. . .this includes Deli cuts, singles, block and shredded $2.98
buy 5 save $5  **must buy 5**
Final price:  5/ $9.90 ($1.98 each)

Philadelphia Cream Cheese $2.50 each or $1.50 wyb 5
Use (5) .50/1 printable here
Final price:  5/$5.00 ($1.00 each)

Birds Eye Viola $3.88
Use $1.00/1 any Birds Eye Viola SS (#2) 1-11 (exp. 3-11)
Final Price:  $2.88

Uncrustables $2.50
Use $1.50/2 printable here
Final Price: $3.50/2 ($1.75 each)

Tony’s Pizzaria Pizza 8-15.76 oz $2.25
Use .75/2 printable here
Final price: 2/$3.75 ($1.88 each)

Hiland 16-oz dip $1.88
Use 30¢/1 SS #2 12-7 (exp. 1-31-15)
OR .40/1 printable here
Final Price:  as low as $1.48

Pillsbury Grands Jr. 5 ct.  99¢
Use .40/3 SS 11-2 (exp. 1-24-15) OR SS 1-4 (exp. 3-28)
Final price: 3/$2.57 (86¢ each)

Meat:

Butterball Turkey Bacon 6-oz. $1.99
Use .75/1 printable here
Final Price $1.24

Crest Foods

Hormel Pepperoni $2.09
Use $1/2 printable here
OR $1/2 SS (#2) 1-4 (exp. 3-2)
Final Price:  $3.18 ($1.59 each)

Oscar Mayer P3 Portable Protein $1.25
Use $1.00/3 Oscar Mayer P3 portable protein packs SS (#1) 1-4 (exp. 3-1)
Final price:  $2.75/2 ($1.38 each)

Fast Fixin’s Chicken $4.99
Use $1.00/1 printable here
Final Price:  $3.99

Johnsonville Sausage $2.49
Use $1.00/2 any Johnsonville sausage SS (#2) 1-11
Final Price: 2/$4.98 ($1.99 each)

Tyson Buffalo Hot Wings or BBQ (fully cooked) 5lbs $14.95 (reg. price $29.95)
Farmland Bacon 16 oz Thick Cut $5.49 (reg. price $7.19)
Armour Lunchmakers 10/$10
Eckrich bun length (14 oz) 99¢
Eckrich lil’ smokies $2.49
Farmland smoked sausage $2.49
Bar-S Turkey or Chicken Franks .89¢

Household:

Scrubbing Bubbles Toilet Gel $3.59
Use BOGO free scrubbing bubbles toilet cleaning gel SS (#1) 1-11 (exp. 2-21)
Final Price: $3.59/2 ($1.80 each)

Suavitel Fabric Softener 56 oz. $3.87
Use $1.00/1 printable here
Final Price: $2.87

All Detergent or Fabric Softener $4.97
Use $1.00 OFF ONE (1) all® product (excludes trial size)
OR $2.00/2 any All detergent or fabric softener RP (#2) 1-4  (exp. 2-15)
Final Price:  $3.97

OxiClean Detergent $6.98
Use $3.00/1 printable here
Final Price:  $3.98

Tide Pods $4.44
Use $2.00/1 Tide Pods or $3.00/2 Tide pods RP 1-11 (exp. 2-28)
Final Price:  $2.44

Tide Free & Gentle 32 loads $5.00
Use $2.00/1 P&G 12-28 (exp. 1-31)
Final Price: $3.00

Angel Soft Bath Tissue 4-pk $1.17
Use .45/1 any angel soft bath tissue RP (#2) 1-4 (exp. 2-4)
Final price: 72¢

Puffs Tissues $1.18
Use .25/1 printable here
Final Price:  93¢

Hefty Plates 50-ct $1.50
Use $1.00/2 RP 11-16 (exp. 2-28-15)
Final Price:  $2.00/2 ($1.00 each)

Ziploc Slider Bags $2.00
Use $1.00/2 Ziploc bags printable here
OR $1.00/2 SS 11-16 (exp. 6-6-15)
Final price: 2/$3.00 ($1.50 each)

Ziplock Sandwich bags $2.08
Ziplock Snack bags $2.00
Ziplock Containers $2.97
Use $1.00/2 Ziploc bags and $1.00/2 Ziploc containers printables here
Or $1.00/2 Ziplock Containers SS #1  12-7 (exp. 1-18-15)
Or $1.00/2 Ziplock bags SS #1 12-7 (exp. 1-15-15)
Or $1.00/2 SS 11-16 (exp. 6-6-15)
Final Price:  as low as 2/$3.00 ($1.50 each)

Hefty Odor Block Trash Bags 22-ct. $4.78
Hefty Cinch Sak Black Trash bags 15-ct. 30 gallon $4.78
Hefty Extra Strong Multipurpose Bags 10-ct 39 gallon $4.78

Use $1.00/1 Hefty Trash Bags here
OR $1.00/1 printable here
OR $1.00/1 Hefty Trash bags RP (#1) 1-4 (exp. 3-31)
Final price: as low as $3.53

Dawn Hand Renewal 97¢
Use 50¢/1 P&G 12-28 (exp. 1-31)
Final Price:  47¢

Health & Beauty:

Crest Foods

BAND-AID Band Bandages as low as $1.67
*They had these characters – I also saw Cars and Toy Story
Use $1.50/2 printable here
Final Price: $1.83 ( 92¢ each)

Listerine Floss $1.97
Use $1.00/1 Listerine Floss printable here
OR $1.00/1 SS (#1) 1-4 (exp. 3-1)
Final Price: 97¢

crest foods

Stayfree Pads $5.48
Use $3.00/1 stayfree pads 28-ct. or larger SS (#2) 1-4 (exp. 2-8)
Final price: $2.48

Carefree Pantiliners 20-ct. $1.17
OR  $.50/1 any Carefree Liners
Final price: .67!

Always Discreet $4.84
Use $2.00/1 Always discreet liners or pads RP 1-11 (exp. 2-28)
Final Price:  $2.84

Ivory Bar Soap (3-ct) $1.24
Use .25/1 printable here
Final Price:  99¢ for 3 bar pack (33¢ each bar)

L’Oreal advanced hair care $3.97
Use $2.00/1 L’Oreal advanced hair care RP (#1) 1-4 (exp. 1-31)
Final price: $1.97

Pantene $3.97
Use $4.00/2 Pantene SS (#2) 1-4 (exp. 1-18)
Final price:  $3.94/2 ( $1.97 each)

Pantene Styler $3.97
Use $2.00/1 Pantene styler SS (#2) 1-4 (exp. 1-18)
Final price: $1.97

Tresemme $3.97
Use $2.00/1 Tresemme RP (#2) 1-4 (exp. 2-1)
Final price: $1.97

Speed Stick Gear $4.49
Use $2.00/1 printable here
Final Price:  $2.49

Lady Speed Stick $1.79
Use 50¢/1 printable here
Final Price:  $1.29

Excedrin $3.67
Use $1.50/1 (24-ct or higher) printable here
Final Price:  $2.17

Baby:

Luvs Diapers $5.97
Use $1.00/1 printable here
Final Price:  $4.97

Pets: 

Whisker’s Lickin’s $1.07
Use .75/2 peelie on packs
Or 50¢/2 RP 10-25 (exp. 1-26-15)
Final Price:  2/$1.39 (70¢ each)

Friskies Party Mix cat treats 2.1-oz. $1.50
Use 50¢/2 RP 10-25 (exp. 1-26-15)
OR $1.00/3 SS 11-16 (exp. 2-16)
OR $1.00/3 SS 12-7 (exp. 3-7-15)
Final Price:  2/$2.50 ($1.25 each)

Arm & Hammer Clump & Seal 14-lb. $7.17
Use $2.00/1 printable here
Final price: $5.17

Alpo Prime Cuts 16-lbs. or Come & Get It 16-lbs $7.98

Gravy Train Dry Dog Food 16-lbs. $7.48
*look for peelie coupons on bags for 2 FREE cans of  Gravy Train!

Produce:

  • cucumber 48¢
  • Red rome and Gala $1.29/lb
  • Banana’s 54¢/lb
  • Navel oranges 67¢/lb
  • Celery 99¢
  • Red delicious apples 99¢/lb
  • Pink Grapefruit 8/$1
  • Greenbeans 88¢/lb
  • Roma Tomatoes 98¢/lb
  • Squash, Yellow Zucchini & Eggplant 98¢/lb
  • Haas Avocado 67¢

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *