Cheap Reese’s Easter Candy at Walmart!
Walmart Coupon Policy * Price Matching Policy * Current Walmart Deals
We checked out Walmart yesterday to see what deals we could find using the new $1.00/3 any Reese's coupon. There are several different deals we can use it one to get a pretty good price on candy for those Easter baskets!
The best deal we found was for the Reese's Peanut Butter 12-pks. Walmart has the 12-ct. individual singles for $1.50 each. After coupon that makes them just $1.00. That's like getting 6 regular 2-pk peanut butter cups for .16 each! That's an awesome price, especially if you have several baskets to fill.
Reese's Peanut Butter 12-pk $1.50
Use $1.00/3 any Reese's products SS 2-23 (exp. 4-20)
Final price: 3/$3.50 ($1.17 each or .10 per cup)
*That's like getting 6 regular packs for .20 each!
Reese's Peanut Butter Cups .68
Use $1.00/3 any Reese's products SS 2-23 (exp. 4-20)
Final price: 3/$1.04 (.34 each!)
Reese's Filled Easter Eggs and Pieces Easter Carrots $1.00
Use $1.00/3 any Reese's products SS 2-23 (exp. 4-20)
Final price: 3/$2.00 (.67 each!)
Remember Walmart prices may differ but check yours for these money savers! Items listed may not be found at all stores.
Like to shop online? Walmart.com offers lots of deals on their website, many of which will ship to your local store for FREE!
The math on the 12pk Reese’s isn’t right. 3@$1.50=$4.50-$1.00=$3.50/3=$1.17 each pack making them approx $0.10 each.
Thanks Amy…..I got it fixed 🙂